Graduating Freshwater Cultured Pearl Chevron Ring in 10K Gold | Zales

Have a question about Graduating Freshwater Cultured Pearl Chevron Ring in 10K Gold?
Need help with this Graduating Freshwater Cultured Pearl Chevron Ring in 10K Gold?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Pearl |
| Stone Color | White |
| Stone Shape | Round |
| Stone Size | 2.0-2.5mm; 2.5-3.0mm; 3.0-3.5mm |
| Pearl Type | Cultured Freshwater |
| Pearl Size | 2.0-2.5mm; 2.5-3.0mm; 3.0-3.5mm |
| Stone Setting | Glue |
| Setting Only | false |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 10K |
| Ring Design | |
|---|---|
| Ring Style | Fashion |
| Standard Ring Size | 7.0 |
| Ring Band Width | 18.45 mm |
| Product Details | |
|---|---|
| Width | 18.45 mm |
| Height | 6.90 mm |