6.0mm Swiss Blue Topaz and Diamond Accent Drop Pendant in 10K White Gold | Zales

Have a question about 6.0mm Swiss Blue Topaz and Diamond Accent Drop Pendant in 10K White Gold?
Need help with this 6.0mm Swiss Blue Topaz and Diamond Accent Drop Pendant in 10K White Gold?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Total Weight (CT. T.W.) | Diamond Accent |
| Lifetime Diamond Commitment | Yes |
| Stone Type | Topaz |
| Stone Color | Blue |
| Stone Shape | Round |
| Stone Size | 6.0mm |
| Stone Class | Natural |
| Stone Treatment | Irradiated |
| Stone 2 Type | Diamond |
| Stone 2 Color | White |
| Stone 2 Shape | Round |
| Stone 2 Class | Natural |
| Stone Setting | Prong |
| Stone 2 Diamond Clarity | I2 |
| Stone 2 Diamond Color | I |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 10K |
| Rhodium | Yes |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Fashion |
| Necklace Length | 18 |
| Necklace Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Rope |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 18 in |
| Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Rope |