Marquise and Round Blue Lab-Created Sapphire Star and Moon Pendant in Sterling Silver with 10K Gold Plate | Zales

Have a question about Marquise and Round Blue Lab-Created Sapphire Star and Moon Pendant in Sterling Silver with 10K Gold Plate?
Need help with this Marquise and Round Blue Lab-Created Sapphire Star and Moon Pendant in Sterling Silver with 10K Gold Plate?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Sapphire |
| Stone Color | Blue |
| Stone Shape | Marquise |
| Stone Size | 6.0 x 3.0mm |
| Stone Class | Created |
| Stone 2 Type | Sapphire |
| Stone 2 Color | Blue |
| Stone 2 Shape | Round |
| Stone 2 Size | 5.0 x 2.5mm |
| Stone 2 Class | Created |
| Stone 3 Size | 4.0 x 2.0mm |
| Stone Setting | Shared Prongs |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | Two-Tone |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 10K Gold Plate |
| Metal Plating Type | Gold Plate |
| Rhodium | Yes |
| Plating Color | Yellow |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Fashion |
| Necklace Length | 18 |
| Necklace Clasp Type | Claw |
| Chain Type | Box |
| Product Details | |
|---|---|
| Gauge | 040 Gauge |
| Length | 18 in |
| Clasp Type | Claw |
| Chain Type | Box |