Vera Wang Men 7.0mm Black Freshwater Cultured Pearl Anchor Chain Reversible Necklace in Sterling Silver-20" | Zales

Have a question about Vera Wang Men 7.0mm Black Freshwater Cultured Pearl Anchor Chain Reversible Necklace in Sterling Silver-20"?
Need help with this Vera Wang Men 7.0mm Black Freshwater Cultured Pearl Anchor Chain Reversible Necklace in Sterling Silver-20"?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Pearl |
| Stone Color | Black |
| Stone Shape | Round |
| Stone Size | 7.0mm |
| Pearl Type | Cultured Freshwater |
| Pearl Size | 7.0mm |
| Stone Setting | Bead |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Etched, Polished |
| Rhodium | Yes |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Fashion |
| Necklace Length | 20 |
| Necklace Clasp Type | Claw |
| Chain Type | Anchor |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 20 in |
| Clasp Type | Claw |
| Chain Type | Anchor |