Textured Snake Pendant in Sterling Silver with 14K Gold Plate - 22” | Zales

Have a question about Textured Snake Pendant in Sterling Silver with 14K Gold Plate - 22”?
Need help with this Textured Snake Pendant in Sterling Silver with 14K Gold Plate - 22”?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished, Textured |
| Gold Karat | 14K Gold Plate |
| Metal Plating Type | Gold Plate |
| Plating Color | Yellow |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Animal |
| Necklace Length | 22 in |
| Necklace Clasp Type | Claw |
| Chain Type | Figaro |
| Chain Solidity | Solid |
| Product Details | |
|---|---|
| Gauge | 100 Gauge |
| Length | 22 in |
| Width | 16.81 mm |
| Height | 47.87 mm |
| Clasp Type | Claw |
| Chain Type | Figaro |