Textured Snake Necklace Charm in Solid Sterling Silver | Zales

Have a question about Textured Snake Necklace Charm in Solid Sterling Silver?
Need help with this Textured Snake Necklace Charm in Solid Sterling Silver?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Polished, Textured |
| Rhodium | Yes |
| Charm Design | |
|---|---|
| Charm/Bead Type | Necklace Charm |
| Product Details | |
|---|---|
| Width | 20.5 mm |
| Height | 40.18 mm |
| Bail Details | |
|---|---|
| Bail/Link Type | Bail |
| Width | 7.9 mm |