Square Smoky Quartz Bridge Pendant in 10K White Gold with Diamond Accents | Zales

Have a question about Square Smoky Quartz Bridge Pendant in 10K White Gold with Diamond Accents?
Need help with this Square Smoky Quartz Bridge Pendant in 10K White Gold with Diamond Accents?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Lifetime Diamond Commitment | Yes |
| Stone Type | Quartz |
| Stone Color | Brown |
| Stone Shape | Square |
| Stone Size | 8.0mm |
| Stone Class | Natural |
| Stone 2 Type | smoky quartz |
| Stone 3 Type | Diamond Accent |
| Stone Setting | Prong |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | White |
| Gold Karat | 10K |
| Rhodium | Yes |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Fashion |
| Necklace Length | 18 |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 18 in |