Sideways Oval Morganite Solitaire Bracelet in 10K Rose Gold - 7.5" | Zales

Have a question about Sideways Oval Morganite Solitaire Bracelet in 10K Rose Gold - 7.5"?
Need help with this Sideways Oval Morganite Solitaire Bracelet in 10K Rose Gold - 7.5"?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Morganite |
| Stone Color | Pink |
| Stone Shape | Oval |
| Stone Size | 7.0 x 5.0mm |
| Stone Class | Natural |
| Stone Treatment | Irradiated |
| Stone Setting | Prong |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Rose |
| Metal Finish | Polished, -, Hand |
| Gold Karat | 10K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 19.05 |
| Bracelet Chain Type | Cable |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 19.05 in |
| Chain Type | Cable |