Piara™ 10.0-11.0mm Freshwater Cultured Pearl and Rose Quartz Earrings in Sterling Silver with 18K Gold Plate | Zales

Have a question about Piara™ 10.0-11.0mm Freshwater Cultured Pearl and Rose Quartz Earrings in Sterling Silver with 18K Gold Plate?
Need help with this Piara™ 10.0-11.0mm Freshwater Cultured Pearl and Rose Quartz Earrings in Sterling Silver with 18K Gold Plate?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Pearl |
| Stone Color | White |
| Stone Shape | Pear |
| Stone Size | 24.0 x 12.0mm |
| Stone 2 Type | Rose Quartz |
| Stone 2 Shape | Pear-Shaped |
| Stone 2 Size | 24.0mm |
| Pearl Type | Cultured Freshwater |
| Pearl Size | 10.0 - 11.0mm |
| Stone Setting | Bezel |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 18K Gold Plate |
| Rhodium | Yes |
| Earring Design | |
|---|---|
| Earring Style | Drop |
| Earring Back Type | Friction |