Oro Diamante™ Diamond-Cut Lattice Bypass Layered Arabesque Ring in 14K Two-Tone Gold - Size 7 | Zales

Have a question about Oro Diamante™ Diamond-Cut Lattice Bypass Layered Arabesque Ring in 14K Two-Tone Gold - Size 7?
Need help with this Oro Diamante™ Diamond-Cut Lattice Bypass Layered Arabesque Ring in 14K Two-Tone Gold - Size 7?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | No Stone |
| Setting Only | false |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Two-Tone |
| Metal Finish | Polished, Textured |
| Gold Karat | 14K |
| Rhodium | Yes |
| Ring Design | |
|---|---|
| Ring Style | Fashion |
| Standard Ring Size | 7.0 |
| Ring Band Width | 12.0 mm |
| Product Details | |
|---|---|
| Width | 12 mm |
| Height | 12.00 mm |