Onyx Bead Rosary Necklace in Sterling Silver and 10K Gold - 27" | Zales

Have a question about Onyx Bead Rosary Necklace in Sterling Silver and 10K Gold - 27"?
Need help with this Onyx Bead Rosary Necklace in Sterling Silver and 10K Gold - 27"?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Onyx |
| Stone Color | Black |
| Stone Shape | Round |
| Stone Size | 4.0 x 6.0mm |
| Stone Class | Natural |
| Stone Treatment | Dyed |
| Stone Setting | Peg-Set |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | Two-Tone |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 10K |
| Rhodium | Yes |
| Metal 2 Type | Gold |
| Metal 2 Color | Yellow |
| Metal 2 Finish | Polished |
| Metal 2 Gold Karat | 10K |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Religious |
| Necklace Length | 27 in |
| Necklace Clasp Type | Claw |
| Chain Type | Cable |
| Product Details | |
|---|---|
| Gauge | 030 Gauge |
| Length | 27 in |
| Width | 11.51 mm |
| Height | 16.50 mm |
| Clasp Type | Claw |
| Chain Type | Cable |