Multi-Gemstone Rainbow Band in 10K Gold | Zales

Have a question about Multi-Gemstone Rainbow Band in 10K Gold?
Need help with this Multi-Gemstone Rainbow Band in 10K Gold?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Multi |
| Stone Color | Multi-Color |
| Stone Shape | Round |
| Stone Size | 1.25mm |
| Stone Class | Natural |
| Stone 2 Type | Topaz |
| Stone 2 Color | Blue |
| Stone 2 Shape | Round |
| Stone 2 Size | 1.25mm |
| Stone 2 Class | Natural |
| Stone 2 Treatment | Irradiated |
| Stone 3 Size | 1.25mm |
| Stone Setting | Shared Prongs |
| Setting Only | false |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 10K |
| Ring Design | |
|---|---|
| Ring Style | Bands |
| Standard Ring Size | 7.0 |
| Ring Band Width | 1.72 mm |