Lab-Created Ruby "XOXO" Necklace in Sterling Silver | Zales

Have a question about Lab-Created Ruby "XOXO" Necklace in Sterling Silver?
Need help with this Lab-Created Ruby "XOXO" Necklace in Sterling Silver?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Ruby |
| Stone Color | Red |
| Stone Shape | Round |
| Stone Size | 1.5mm |
| Stone Class | Created |
| Stone Setting | Shared Prongs |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Polished |
| Rhodium | Yes |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Fashion |
| Necklace Length | 18 |
| Necklace Clasp Type | Claw |
| Chain Type | Cable |
| Product Details | |
|---|---|
| Gauge | 033 Gauge |
| Length | 18 in |
| Width | 16 mm |
| Height | 8.00 mm |
| Clasp Type | Claw |
| Chain Type | Cable |