Heart-Shaped Blue and White Lab-Created Sapphire Sunburst Frame Bracelet in Sterling Silver with 24K Gold Plate | Zales

Have a question about Heart-Shaped Blue and White Lab-Created Sapphire Sunburst Frame Bracelet in Sterling Silver with 24K Gold Plate?
Need help with this Heart-Shaped Blue and White Lab-Created Sapphire Sunburst Frame Bracelet in Sterling Silver with 24K Gold Plate?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Sapphire |
| Stone Color | Blue |
| Stone Shape | Heart |
| Stone Size | 5.0mm |
| Stone Class | Created |
| Stone 2 Type | Sapphire |
| Stone 2 Color | White |
| Stone 2 Shape | Round |
| Stone 2 Size | 1.0mm |
| Stone 2 Class | Created |
| Stone Setting | Prong |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 24K Gold Plate |
| Metal Plating Type | Gold Plate |
| Rhodium | Yes |
| Plating Color | Yellow |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 7 |
| Bracelet Clasp Type | Claw |
| Bracelet Chain Type | Rolo |
| Product Details | |
|---|---|
| Gauge | 030 Gauge |
| Length | 7 in |
| Extender Length | 1 in |
| Clasp Type | Claw |
| Chain Type | Rolo |