Half-Moon Mother-of-Pearl, Onyx and White Lab-Created Sapphire Pendant in Sterling Silver with 18K Gold Plate | Zales

Have a question about Half-Moon Mother-of-Pearl, Onyx and White Lab-Created Sapphire Pendant in Sterling Silver with 18K Gold Plate?
Need help with this Half-Moon Mother-of-Pearl, Onyx and White Lab-Created Sapphire Pendant in Sterling Silver with 18K Gold Plate?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Mother of Pearl |
| Stone Color | White |
| Stone Shape | Half-Moon |
| Stone Size | 17.1 x 7.9mm |
| Stone 2 Type | Onyx |
| Stone 2 Color | Black |
| Stone 2 Shape | Pie |
| Stone 2 Size | 10.73 x 7.55mm |
| Stone 2 Class | Natural |
| Stone 3 Type | Sapphire |
| Stone 3 Color | White |
| Stone 3 Shape | Round |
| Stone 3 Size | 0.9 x 1.1mm |
| Stone 3 Class | Created |
| Stone Setting | Glue |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 18K Gold Plate |
| Metal Plating Type | Gold Plate |
| Plating Color | Yellow |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Fashion |
| Necklace Length | 18 in |
| Necklace Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Box |
| Chain Solidity | Solid |
| Product Details | |
|---|---|
| Gauge | 012 Gauge |
| Length | 18 in |
| Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Box |