Graduated Triple Row Grooved Hoop Earrings in Hollow 14K Gold | Zales

Have a question about Graduated Triple Row Grooved Hoop Earrings in Hollow 14K Gold?
Need help with this Graduated Triple Row Grooved Hoop Earrings in Hollow 14K Gold?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 14K |
| Earring Design | |
|---|---|
| Earring Style | Hoop |
| Earring Back Type | Hinged |
| Product Details | |
|---|---|
| Width | 10.25 mm |
| Height | 22 mm |