Fancy Beaded Chain Bracelet in Sterling Silver - 8.25” | Zales

Have a question about Fancy Beaded Chain Bracelet in Sterling Silver - 8.25”?
Need help with this Fancy Beaded Chain Bracelet in Sterling Silver - 8.25”?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Polished |
| Rhodium | Yes |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 8.25 |
| Bracelet Clasp Type | Claw |
| Bracelet Chain Type | Bead |
| Bracelet Width | 4 |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 8.25 in |
| Width | 4 mm |
| Extender Length | 1 in |
| Clasp Type | Claw |
| Chain Type | Bead |