Enchanted Disney Villains Ursula Onyx and Amethyst Tentacle Pendant in Sterling Silver with Black Rhodium Plate - 19" | Zales

Have a question about Enchanted Disney Villains Ursula Onyx and Amethyst Tentacle Pendant in Sterling Silver with Black Rhodium Plate - 19"?
Need help with this Enchanted Disney Villains Ursula Onyx and Amethyst Tentacle Pendant in Sterling Silver with Black Rhodium Plate - 19"?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Onyx |
| Stone Color | Black |
| Stone Shape | Other |
| Stone Size | 16.8 x 6.0 x 6.0mm |
| Stone Class | Natural |
| Stone Treatment | Dyed |
| Stone 2 Type | Amethyst |
| Stone 2 Color | Purple |
| Stone 2 Shape | Round |
| Stone 2 Size | 1.25mm |
| Stone 2 Class | Natural |
| Stone Setting | Glue |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | Black |
| Metal Finish | Polished |
| Metal Plating Type | Rhodium |
| Rhodium | Yes |
| Plating Color | Black |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Fashion |
| Necklace Length | 19 in |
| Necklace Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Cable |
| Product Details | |
|---|---|
| Gauge | 035 Gauge |
| Length | 19 in |
| Width | 10.8 mm |
| Height | 25.35 mm |
| Extender Length | 2 in |
| Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Cable |