Enchanted Disney Villains Maleficent Onyx and Black Diamond Wings Pendant and Stud Earrings Set in Black Sterling Silver | Zales

Have a question about Enchanted Disney Villains Maleficent Onyx and Black Diamond Wings Pendant and Stud Earrings Set in Black Sterling Silver?
Need help with this Enchanted Disney Villains Maleficent Onyx and Black Diamond Wings Pendant and Stud Earrings Set in Black Sterling Silver?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Total Weight (CT. T.W.) | 1/20 |
| Lifetime Diamond Commitment | Yes |
| Stone Type | Onyx |
| Stone Color | Black |
| Stone Shape | Heart |
| Stone Size | 8.0mm |
| Stone Class | Natural |
| Stone Treatment | Dyed |
| Stone 2 Type | Onyx |
| Stone 2 Color | Black |
| Stone 2 Shape | Heart |
| Stone 2 Size | 7.0mm |
| Stone 2 Class | Natural |
| Stone 2 Treatment | Dyed |
| Stone 3 Type | Diamond |
| Stone 3 Color | Black |
| Stone 3 Shape | Round |
| Stone 3 Class | Natural |
| Stone 3 Treatment | Heated |
| Stone Setting | Prong |
| Setting Only | false |
| Stone 3 Diamond Clarity | I3 |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | Black |
| Metal Finish | Polished |
| Metal Plating Type | Rhodium |
| Rhodium | Yes |
| Rhodium Color | Black |
| Plating Color | Black |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Fashion |
| Necklace Extender Length | null null |
| Necklace Height x Width | 19.95 x 11.59 mm |
| Earring Design | |
|---|---|
| Earring Style | Fashion Studs |
| Earring Back Type | Friction |
| Watch Design | |
|---|---|
| Model Number | BS317959SBDODZA-ER |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 19 in |
| Height | 19.95 mm |
| Extender Length | 2 in |
| Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Cable |