Enchanted Disney Amethyst and Diamond Seashell and Trident Two Piece Pendant Set in Sterling Silver and 10K Rose Gold | Zales

Have a question about Enchanted Disney Amethyst and Diamond Seashell and Trident Two Piece Pendant Set in Sterling Silver and 10K Rose Gold?
Need help with this Enchanted Disney Amethyst and Diamond Seashell and Trident Two Piece Pendant Set in Sterling Silver and 10K Rose Gold?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Total Weight (CT. T.W.) | 1/10 |
| Lifetime Diamond Commitment | Yes |
| Stone Type | Amethyst |
| Stone Color | Purple |
| Stone Shape | Round |
| Stone Size | 1.25mm |
| Stone Class | Natural |
| Stone 2 Type | Diamond |
| Stone 2 Color | Black |
| Stone 2 Shape | Round |
| Stone 2 Class | Natural |
| Stone 3 Type | Diamond |
| Stone 3 Color | White |
| Stone 3 Shape | Round |
| Stone 3 Class | Natural |
| Stone Setting | Bezel |
| Stone 2 Diamond Clarity | I3 |
| Stone 3 Diamond Clarity | I2 |
| Stone 3 Diamond Color | I |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | Tri-Tone |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 10K |
| Metal Plating Type | Rhodium |
| Rhodium | Yes |
| Rhodium Color | Black |
| Metal 2 Type | Gold |
| Metal 2 Color | Rose |
| Plating Color | Black |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Fashion |
| Necklace Length | 19 in |
| Necklace Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Cable |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 19 in |
| Height | 13.40 mm |
| Extender Length | 2 in |
| Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Cable |