Collector's Edition Enchanted Disney Snow White Live Action Gemstone and Diamond Crown Ring Set in Sterling Silver | Zales

Have a question about Collector's Edition Enchanted Disney Snow White Live Action Gemstone and Diamond Crown Ring Set in Sterling Silver?
Need help with this Collector's Edition Enchanted Disney Snow White Live Action Gemstone and Diamond Crown Ring Set in Sterling Silver?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Total Weight (CT. T.W.) | 1/6 |
| Lifetime Diamond Commitment | Yes |
| Stone Type | Multi |
| Stone Color | Multi-Color |
| Stone Shape | Round |
| Stone Size | 1.5mm |
| Stone Carat Range | Under 1/4 |
| Stone Class | Natural |
| Stone 2 Type | Diamond |
| Stone 2 Color | White |
| Stone 2 Shape | Round |
| Stone 2 Class | Natural |
| Stone 3 Type | Diamond |
| Stone 3 Color | Black |
| Stone 3 Shape | Round |
| Stone 3 Class | Natural |
| Stone 3 Treatment | Heated |
| Stone Setting | Prong |
| Setting Only | false |
| Stone 2 Diamond Clarity | I2 |
| Stone 2 Diamond Color | I |
| Stone 3 Diamond Clarity | I3 |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | Tri-Tone |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 10K |
| Metal Plating Type | Rhodium |
| Rhodium | Yes |
| Rhodium Color | Black |
| Plating Color | Black |
| Ring Design | |
|---|---|
| Ring Style | Fashion |
| Standard Ring Size | 7.0 |
| Product Details | |
|---|---|
| Height | 16.45 mm |