Citrine Heart Necklace, Ring and Drop Earrings Set in 10K Gold | Zales

Have a question about Citrine Heart Necklace, Ring and Drop Earrings Set in 10K Gold?
Need help with this Citrine Heart Necklace, Ring and Drop Earrings Set in 10K Gold?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Citrine |
| Stone Color | Yellow |
| Stone Shape | Round |
| Stone Size | 2.0mm |
| Stone Class | Natural |
| Stone Treatment | Heated |
| Stone 2 Type | Citrine |
| Stone 2 Color | Yellow |
| Stone 2 Shape | Round |
| Stone 2 Size | 2.0 x 2.0mm |
| Stone 2 Class | Natural |
| Stone 2 Treatment | Heated |
| Stone 3 Type | Citrine |
| Stone 3 Color | Yellow |
| Stone 3 Shape | Round |
| Stone 3 Size | 2.0 x 2.0mm |
| Stone 3 Class | Natural |
| Stone Setting | Shared Prongs |
| Setting Only | false |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 10K |
| Ring Design | |
|---|---|
| Ring Style | Heart |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Heart |
| Necklace Extender Length | null null |
| Earring Design | |
|---|---|
| Earring Style | Drop |
| Earring Back Type | Lever |
| Watch Design | |
|---|---|
| Model Number | ZLS019154/5 |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 17 in |
| Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Cable |