Black Spinel Tennis Bracelet in Black Rhodium-Plated Sterling Silver - 8.5" | Zales

Have a question about Black Spinel Tennis Bracelet in Black Rhodium-Plated Sterling Silver - 8.5"?
Need help with this Black Spinel Tennis Bracelet in Black Rhodium-Plated Sterling Silver - 8.5"?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Spinel |
| Stone Color | Black |
| Stone Shape | Round |
| Stone Size | 3.0mm |
| Stone Class | Natural |
| Stone Setting | Prong |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | Black |
| Metal Finish | Polished |
| Metal Plating Type | Rhodium |
| Rhodium | Yes |
| Plating Color | Black |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Tennis |
| Bracelet Length | 8.5 |
| Bracelet Clasp Type | Box |
| Bracelet Width | 3 |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 8.5 in |
| Width | 3 mm |
| Height | 3.00 mm |
| Clasp Type | Box |