Black Onyx Cat Silhouette Pendant in Sterling Silver | Zales

Have a question about Black Onyx Cat Silhouette Pendant in Sterling Silver?
Need help with this Black Onyx Cat Silhouette Pendant in Sterling Silver?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Onyx |
| Stone Color | Black |
| Stone Shape | Other |
| Stone Size | 12.0 x 9.0mm |
| Stone Class | Natural |
| Stone 2 Type | Onyx |
| Stone 2 Color | Black |
| Stone 2 Shape | Other |
| Stone 2 Size | 8.0 x 7.0mm |
| Stone 2 Class | Natural |
| Stone Setting | Glue |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Enamel, Polished |
| Rhodium | Yes |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Animal |
| Necklace Length | 18 in |
| Necklace Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Box |
| Product Details | |
|---|---|
| Gauge | 040 Gauge |
| Length | 18 in |
| Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Box |