Black Diamond Accent Dog Tag, Cross Pendant and Link Bracelet Set in Stainless Steel with Black Ion-Plate | Zales

Have a question about Black Diamond Accent Dog Tag, Cross Pendant and Link Bracelet Set in Stainless Steel with Black Ion-Plate?
Need help with this Black Diamond Accent Dog Tag, Cross Pendant and Link Bracelet Set in Stainless Steel with Black Ion-Plate?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Total Weight (CT. T.W.) | diamond accent |
| Clarity | I3 |
| Stone Type | Diamond |
| Stone Color | Black |
| Stone Shape | Round |
| Stone Carat Range | Under 1/4 Ctw |
| Stone Class | Natural |
| Stone Treatment | Heated |
| Stone Setting | Prong |
| Setting Only | false |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Stainless Steel |
| Metal Color | Two-Tone |
| Metal Finish | Polished |
| Metal Plating Type | Ion-Plated |
| Plating Color | Black |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Dog Tag |
| Necklace Length | 24 in |
| Necklace Extender Length | null null |
| Necklace Clasp Type | Claw |
| Chain Type | Curb |
| Necklace Height x Width | 57.75 x 25.0 mm |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Chain |
| Bracelet Length | 8.5 in |
| Bracelet Clasp Type | Fold-Over |
| Bracelet Chain Type | Fashion |
| Watch Design | |
|---|---|
| Model Number | ZOTS18661 |
| Accessory Design | |
|---|---|
| Accessory Style | Set |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 24 in |
| Clasp Type | Claw |
| Chain Type | Curb |