Alternating Baguette and Round Swiss Blue Topaz Curved Bar Necklace in Sterling Silver | Zales

Have a question about Alternating Baguette and Round Swiss Blue Topaz Curved Bar Necklace in Sterling Silver?
Need help with this Alternating Baguette and Round Swiss Blue Topaz Curved Bar Necklace in Sterling Silver?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Topaz |
| Stone Color | Blue |
| Stone Shape | Round |
| Stone Size | 2.0mm |
| Stone Class | Natural |
| Stone Treatment | Irradiated |
| Stone 2 Type | Topaz |
| Stone 2 Color | Blue |
| Stone 2 Shape | Baguette |
| Stone 2 Size | 4*2 |
| Stone 2 Class | Natural |
| Stone Setting | Prong |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Polished |
| Rhodium | Yes |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Bar |
| Necklace Length | 18 |
| Necklace Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Rope |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 18 in |
| Height | 2.50 mm |
| Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Rope |