9.0mm Tahitian Cultured Pearl and Diamond Accent Drop Earrings in 10K White Gold | Zales

Have a question about 9.0mm Tahitian Cultured Pearl and Diamond Accent Drop Earrings in 10K White Gold?
Need help with this 9.0mm Tahitian Cultured Pearl and Diamond Accent Drop Earrings in 10K White Gold?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Total Weight (CT. T.W.) | Diamond Accent |
| Lifetime Diamond Commitment | Yes |
| Stone Type | Pearl |
| Stone Color | Black |
| Stone Shape | Round |
| Stone Size | 9.0mm |
| Pearl Type | Cultured Tahitian |
| Pearl Size | 9.0mm |
| Stone Setting | Peg-Set Set |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 10K |
| Rhodium | Yes |
| Earring Design | |
|---|---|
| Earring Style | Drop |
| Earring Back Type | Lever |