7.7mm Pear-Shaped Twist Link Chain Necklace in Hollow Sterling Silver - 17" | Zales

Have a question about 7.7mm Pear-Shaped Twist Link Chain Necklace in Hollow Sterling Silver - 17"?
Need help with this 7.7mm Pear-Shaped Twist Link Chain Necklace in Hollow Sterling Silver - 17"?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Polished |
| Rhodium | Yes |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Chain |
| Necklace Length | 17 in |
| Necklace Clasp Type | Claw |
| Chain Type | Link |
| Chain Width | 7.7 |
| Chain Solidity | Hollow |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 17 in |
| Height | 7.70 mm |
| Clasp Type | Claw |
| Chain Type | Link |