6.0mm Dome Link Chain Bracelet in Sterling Silver with 10K Gold Plate - 8.0" | Zales

Have a question about 6.0mm Dome Link Chain Bracelet in Sterling Silver with 10K Gold Plate - 8.0"?
Need help with this 6.0mm Dome Link Chain Bracelet in Sterling Silver with 10K Gold Plate - 8.0"?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 10K Gold Plate |
| Metal Plating Type | Gold Plate |
| Plating Color | Yellow |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Chain |
| Bracelet Length | 8 |
| Bracelet Clasp Type | Claw |
| Bracelet Chain Type | Fashion |
| Bracelet Width | 6 |
| Chain Solidity | Solid |
| Product Details | |
|---|---|
| Gauge | 060 Gauge |
| Length | 8 in |
| Width | 6 mm |
| Height | 6.00 mm |
| Clasp Type | Claw |
| Chain Type | Fashion |