5.3mm Glitter Rope Chain Necklace in Hollow 10K Gold - 26" | Zales
Select Your Metal: Yellow Gold

Have a question about 5.3mm Glitter Rope Chain Necklace in Hollow 10K Gold - 26"?
Need help with this 5.3mm Glitter Rope Chain Necklace in Hollow 10K Gold - 26"?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 10K |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Chain |
| Necklace Length | 26 in |
| Necklace Clasp Type | Claw |
| Chain Type | Rope |
| Chain Width | 5.3 |
| Chain Solidity | Hollow |
| Product Details | |
|---|---|
| Gauge | 035 Gauge |
| Length | 26 in |
| Height | 5.30 mm |
| Clasp Type | Claw |
| Chain Type | Rope |