4.5 - 5.0mm Natural Freshwater Pearl, Lab-Created White Sapphire and Heart Outline Stud Earrings Set in 14K Gold | Zales

Have a question about 4.5 - 5.0mm Natural Freshwater Pearl, Lab-Created White Sapphire and Heart Outline Stud Earrings Set in 14K Gold?
Need help with this 4.5 - 5.0mm Natural Freshwater Pearl, Lab-Created White Sapphire and Heart Outline Stud Earrings Set in 14K Gold?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Pearl |
| Stone Color | White |
| Stone Shape | Baroque |
| Stone Size | 4.5 x 5.0mm |
| Stone 2 Type | White Sapphire |
| Stone 2 Color | White |
| Stone 2 Shape | Round |
| Stone 2 Size | 5.0mm |
| Stone 2 Class | Created |
| Pearl Type | Natural Freshwater |
| Pearl Size | 4.5 - 5.0mm |
| Stone Setting | Glue |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 14K |
| Earring Design | |
|---|---|
| Earring Style | Fashion Studs |
| Earring Back Type | Friction |