3.11mm Oxidized Wheat Chain Cube Station Bracelet in Solid Sterling Silver - 8" | Zales

Have a question about 3.11mm Oxidized Wheat Chain Cube Station Bracelet in Solid Sterling Silver - 8"?
Need help with this 3.11mm Oxidized Wheat Chain Cube Station Bracelet in Solid Sterling Silver - 8"?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Oxidized |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 8 |
| Bracelet Clasp Type | Claw |
| Bracelet Chain Type | Franco |
| Bracelet Width | 3 |
| Chain Solidity | Solid |
| Product Details | |
|---|---|
| Gauge | 100 Gauge |
| Length | 8 in |
| Width | 3 mm |
| Height | 3.11 mm |
| Clasp Type | Claw |
| Chain Type | Franco |