4.95mm Oxidized Miami Cuban Curb Chain Necklace in Solid Sterling Silver - 22" | Zales

Have a question about 4.95mm Oxidized Miami Cuban Curb Chain Necklace in Solid Sterling Silver - 22"?
Need help with this 4.95mm Oxidized Miami Cuban Curb Chain Necklace in Solid Sterling Silver - 22"?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Oxidized |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Fashion |
| Necklace Length | 22 in |
| Necklace Clasp Type | Claw |
| Chain Type | Curb |
| Chain Width | 5 |
| Chain Solidity | Solid |
| Product Details | |
|---|---|
| Gauge | 140 Gauge |
| Length | 22 in |
| Width | 5 mm |
| Height | 4.95 mm |
| Clasp Type | Claw |
| Chain Type | Curb |