20.0mm Diamond-Cut Stripe Hoop Earrings in Solid 14K Two-Tone Gold | Zales

Have a question about 20.0mm Diamond-Cut Stripe Hoop Earrings in Solid 14K Two-Tone Gold?
Need help with this 20.0mm Diamond-Cut Stripe Hoop Earrings in Solid 14K Two-Tone Gold?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Two-Tone |
| Metal Finish | Diamond-Cut, Polished |
| Gold Karat | 14K |
| Rhodium | Yes |
| Earring Design | |
|---|---|
| Earring Style | Hoop |
| Earring Back Type | Omega |
| Product Details | |
|---|---|
| Width | 5.9 mm |
| Height | 20 mm |