1/4 CT. T.W. Diamond Edge White Kintsugi-Style Clover Stud Earrings in 10K Gold with Ceramic | Zales

Have a question about 1/4 CT. T.W. Diamond Edge White Kintsugi-Style Clover Stud Earrings in 10K Gold with Ceramic?
Need help with this 1/4 CT. T.W. Diamond Edge White Kintsugi-Style Clover Stud Earrings in 10K Gold with Ceramic?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Total Weight (CT. T.W.) | 1/4 |
| Color | I |
| Clarity | I2 |
| Lifetime Diamond Commitment | Yes |
| Stone Type | Diamond |
| Stone Color | White |
| Stone Shape | Round |
| Stone Carat Range | Under 1/4 Ctw |
| Stone Class | Natural |
| Stone Setting | Prong |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 10K |
| Metal 2 Type | Ceramic |
| Metal 2 Color | White |
| Earring Design | |
|---|---|
| Earring Style | Fashion Studs |
| Earring Back Type | Friction |
| Product Details | |
|---|---|
| Width | 13.7 mm |
| Height | 13.70 mm |