1/20 CT. T.W. Lab-Grown Diamond Starburst Heart Bracelet in Sterling Silver (F/VS2) - 7.5" | Zales

Have a question about 1/20 CT. T.W. Lab-Grown Diamond Starburst Heart Bracelet in Sterling Silver (F/VS2) - 7.5"?
Need help with this 1/20 CT. T.W. Lab-Grown Diamond Starburst Heart Bracelet in Sterling Silver (F/VS2) - 7.5"?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Total Weight (CT. T.W.) | 1/20 |
| Color | F |
| Clarity | VS2 |
| Stone Type | Lab-Grown Diamond |
| Stone Color | White |
| Stone Shape | Round |
| Stone Carat Range | Under 1/4 Ctw |
| Stone Class | Lab-Grown |
| Stone Setting | Nick |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Polished |
| Rhodium | Yes |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 7.5 |
| Bracelet Clasp Type | Claw |
| Bracelet Chain Type | Cable |
| Bracelet Width | 10 |
| Chain Solidity | Solid |
| Product Details | |
|---|---|
| Gauge | 030 Gauge |
| Length | 7.5 in |
| Width | 10 mm |
| Height | 10.00 mm |
| Clasp Type | Claw |
| Chain Type | Cable |