1/2 CT. T.W. Lab-Grown Diamond Clover Cluster Flex Bangle Bracelet in Sterling Silver (F/VS2) | Zales

Have a question about 1/2 CT. T.W. Lab-Grown Diamond Clover Cluster Flex Bangle Bracelet in Sterling Silver (F/VS2)?
Need help with this 1/2 CT. T.W. Lab-Grown Diamond Clover Cluster Flex Bangle Bracelet in Sterling Silver (F/VS2)?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Total Weight (CT. T.W.) | 1/2 |
| Center Stone T.W. | 1/10 |
| Color | F |
| Clarity | VS2 |
| Lifetime Diamond Commitment | Yes |
| Stone Type | Lab-Grown Diamond |
| Stone Color | White |
| Stone Shape | Princess |
| Stone Carat Range | 1/2 Ctw - Under 1 Ctw |
| Stone Class | Lab-Grown |
| Stone 2 Type | Lab-Grown Diamond |
| Stone 2 Color | White |
| Stone 2 Shape | Oval |
| Stone 2 Class | Lab-Grown |
| Stone Setting | Prong |
| Stone 2 Diamond Clarity | VS2 |
| Stone 2 Diamond Color | F |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Polished |
| Rhodium | Yes |
| Rhodium Color | White |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Bangle |
| Bracelet Length | 7 |
| Bracelet Width | 9.12 |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 7 in |
| Width | 9.12 mm |
| Height | 9.12 mm |