1.0mm Clover Station Cable Chain Necklace in Solid Sterling Silver - 22" | Zales

Have a question about 1.0mm Clover Station Cable Chain Necklace in Solid Sterling Silver - 22"?
Need help with this 1.0mm Clover Station Cable Chain Necklace in Solid Sterling Silver - 22"?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Diamond-Cut, Polished |
| Rhodium | Yes |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Floral |
| Necklace Length | 22 |
| Necklace Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Cable |
| Chain Width | 1 |
| Chain Solidity | Solid |
| Product Details | |
|---|---|
| Gauge | 025 Gauge |
| Length | 22 in |
| Width | 8 mm |
| Height | 8.00 mm |
| Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Cable |