11.5mm Quilt Pattern Open Huggie Hoop Earrings in Solid 10K Gold | Zales

Have a question about 11.5mm Quilt Pattern Open Huggie Hoop Earrings in Solid 10K Gold?
Need help with this 11.5mm Quilt Pattern Open Huggie Hoop Earrings in Solid 10K Gold?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 10K |
| Earring Design | |
|---|---|
| Earring Style | Hoop |
| Earring Back Type | Friction |
| Product Details | |
|---|---|
| Width | 7.1 mm |
| Height | 11.50 mm |