11.0mm Diamond-Cut Multi-Strand Woven Chain Choker Necklace in Hollow Sterling Silver - 16” | Zales

Have a question about 11.0mm Diamond-Cut Multi-Strand Woven Chain Choker Necklace in Hollow Sterling Silver - 16”?
Need help with this 11.0mm Diamond-Cut Multi-Strand Woven Chain Choker Necklace in Hollow Sterling Silver - 16”?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Diamond-Cut, Polished |
| Rhodium | Yes |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Chain |
| Necklace Length | 16 in |
| Necklace Clasp Type | Claw |
| Chain Type | Braided |
| Chain Width | 11 |
| Chain Solidity | Hollow |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 16 in |
| Extender Length | 4 in |
| Clasp Type | Claw |
| Chain Type | Braided |