10K Gold Rope Chain and Bracelet Set | Zales

Have a question about 10K Gold Rope Chain and Bracelet Set?
Need help with this 10K Gold Rope Chain and Bracelet Set?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | No Stone |
| Setting Only | false |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Gold Karat | 10K |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Chain |
| Necklace Length | 20 in |
| Necklace Extender Length | null null |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Chain |
| Bracelet Length | 8 in |
| Bracelet Chain Type | Rope |
| Watch Design | |
|---|---|
| Model Number | S0009310S |
| Product Details | |
|---|---|
| Clasp Type | Claw |
| Chain Type | Rope |