Trillion-Cut Iolite Solitaire Stud Earrings in 10K Gold | Zales

Have a question about Trillion-Cut Iolite Solitaire Stud Earrings in 10K Gold?
Need help with this Trillion-Cut Iolite Solitaire Stud Earrings in 10K Gold?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Iolite |
| Stone Color | Blue |
| Stone Shape | Trillion |
| Stone Size | 3.5mm |
| Stone Class | Natural |
| Stone Setting | 3-Prong |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 10K |
| Earring Design | |
|---|---|
| Earring Style | Solitaire Studs |
| Earring Back Type | Friction |
| Product Details | |
|---|---|
| Height | 4.12 mm |