Previously Owned - 1/2 CT. T.W. Lab-Grown Diamond Teardrop Pendant in 10K White Gold (F/SI2) | Zales

Have a question about Previously Owned - 1/2 CT. T.W. Lab-Grown Diamond Teardrop Pendant in 10K White Gold (F/SI2)?
Need help with this Previously Owned - 1/2 CT. T.W. Lab-Grown Diamond Teardrop Pendant in 10K White Gold (F/SI2)?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Total Weight (CT. T.W.) | 1/2 |
| Center Stone T.W. | 1/3 |
| Color | F |
| Clarity | SI2 |
| Stone Type | Lab-Grown Diamond |
| Stone Color | White |
| Stone Shape | Round |
| Stone Carat Range | 1/2 Ctw - Under 1 Ctw |
| Stone Class | Lab-Grown |
| Stone Treatment | Heated |
| Stone 2 Type | Lab-Grown Diamond |
| Stone 2 Color | White |
| Stone 2 Shape | Round |
| Stone 2 Class | Created |
| Stone 2 Treatment | Heated |
| Stone Setting | Prong |
| Setting Only | false |
| Stone 2 Diamond Clarity | SI2 |
| Stone 2 Diamond Color | F |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Engraved;Polished |
| Gold Karat | 10K |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Fashion |
| Necklace Length | 457.2 in |
| Necklace Extender Length | null null |
| Necklace Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Cable |
| Chain Gauge | 025 Gauge |
| Watch Design | |
|---|---|
| Model Number | LP354310KW#-23 |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 18 in |
| Height | 12.90 mm |
| Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Cable |