Mother-of-Pearl Bunny Pendant in Sterling Silver with 18K Gold Plate | Zales

Have a question about Mother-of-Pearl Bunny Pendant in Sterling Silver with 18K Gold Plate?
Need help with this Mother-of-Pearl Bunny Pendant in Sterling Silver with 18K Gold Plate?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Mother of Pearl |
| Stone Color | White |
| Stone Shape | Other |
| Stone Size | 4.5 x 5.0 x 7.5 x 5.0mm |
| Stone 2 Type | Mother of Pearl |
| Stone 2 Color | White |
| Stone 2 Shape | Marquise |
| Stone 2 Size | 6.0 x 2.5 x 8.0 x 3.0mm |
| Stone 3 Type | Garnet |
| Stone 3 Color | Red |
| Stone 3 Shape | Round |
| Stone 3 Size | 1.25mm |
| Stone 3 Class | Natural |
| Stone Setting | Glue |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 18K Gold Plate |
| Metal Plating Type | Gold Plate |
| Plating Color | Yellow |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Animal |
| Necklace Length | 18 in |
| Necklace Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Box |
| Product Details | |
|---|---|
| Gauge | 012 Gauge |
| Length | 18 in |
| Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Box |