Linear Bar Saturn Chain Necklace in 10K Gold | Zales

Have a question about Linear Bar Saturn Chain Necklace in 10K Gold?
Need help with this Linear Bar Saturn Chain Necklace in 10K Gold?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 10K |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Bar |
| Necklace Length | 18 |
| Necklace Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Beaded Strand |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 18 in |
| Width | 6 mm |
| Height | 29.00 mm |
| Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Beaded Strand |