Layered Triple Strand Paper Clip and Mirror Chain Necklace in Solid Sterling Silver - 22" | Zales

Have a question about Layered Triple Strand Paper Clip and Mirror Chain Necklace in Solid Sterling Silver - 22"?
Need help with this Layered Triple Strand Paper Clip and Mirror Chain Necklace in Solid Sterling Silver - 22"?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Polished |
| Rhodium | Yes |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Fashion |
| Necklace Length | 18 in |
| Necklace Clasp Type | Claw |
| Chain Type | Cheval |
| Chain Width | 3.6 |
| Chain Solidity | Solid |
| Product Details | |
|---|---|
| Gauge | 055 Gauge |
| Length | 18 in |
| Width | 10.8 mm |
| Height | 10.80 mm |
| Clasp Type | Claw |
| Chain Type | Cheval |