Ladies' Casio G-Shock Classic Analog-Digital Black Resin Strap Watch with Pink Dial (Model: GMAS2100MD1A) | Zales

Have a question about Ladies' Casio G-Shock Classic Analog-Digital Black Resin Strap Watch with Pink Dial (Model: GMAS2100MD1A)?
Need help with this Ladies' Casio G-Shock Classic Analog-Digital Black Resin Strap Watch with Pink Dial (Model: GMAS2100MD1A)?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Resin |
| Metal Color | Two-Tone |
| Metal Finish | Polished |
| Metal 2 Type | Stainless Steel |
| Metal 2 Color | White |
| Watch Design | |
|---|---|
| Model Number | GMAS2100MD1A |
| Watch Brand | Casio |
| Watch Style | Strap |
| Movement | Quartz |
| Watch Display Type | Analog |
| Watch Power Source | Replaceable Battery |
| Watch Resistance in Meters | 200 |
| Watch Band Style | Strap |
| Watch Band Color | Black |
| Watch Band Material | Resin / Plastic |
| Watch Clasp Type | Buckle |
| Watch Attachment | No |
| Watch Case Size | 42.9 |
| Watch Dial Shape | Round |
| Watch Dial Color | Rose |
| Product Details | |
|---|---|
| Width | 42.9 mm |
| Height | 11.2 mm |