Italian Gold 15.0mm Cheval Link Chain Necklace in Hollow 14K Gold - 17" | Zales

Have a question about Italian Gold 15.0mm Cheval Link Chain Necklace in Hollow 14K Gold - 17"?
Need help with this Italian Gold 15.0mm Cheval Link Chain Necklace in Hollow 14K Gold - 17"?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
| Gold Karat | 14K |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Chain |
| Necklace Length | 17 |
| Necklace Clasp Type | Claw |
| Chain Type | Cheval |
| Chain Width | 15 |
| Chain Solidity | Hollow |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 17 in |
| Width | 15 mm |
| Height | 15.00 mm |
| Clasp Type | Claw |
| Chain Type | Cheval |