Honora 7.0-9.0mm Multi-Color Freshwater Cultured Pearl Macramé Necklace-19" | Zales

Have a question about Honora 7.0-9.0mm Multi-Color Freshwater Cultured Pearl Macramé Necklace-19"?
Need help with this Honora 7.0-9.0mm Multi-Color Freshwater Cultured Pearl Macramé Necklace-19"?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Pearl |
| Stone Color | Multi-Color |
| Stone Shape | Round |
| Stone Size | 7.0 x 9.0mm |
| Stone Class | Dyed |
| Stone Treatment | Dyed |
| Pearl Type | Dyed Cultured Freshwater |
| Pearl Size | 7.0 - 9.0mm |
| Stone Setting | Other |
| Necklace Design | |
|---|---|
| Necklace Style | Strand |
| Necklace Length | 19 |
| Product Details | |
|---|---|
| Length | 19 in |
| Extender Length | 3 in |