Cushion-Cut Black Onyx and Pear-Shaped White Lab-Created Sapphire Toi et Moi Stud Earrings in Sterling Silver | Zales

Have a question about Cushion-Cut Black Onyx and Pear-Shaped White Lab-Created Sapphire Toi et Moi Stud Earrings in Sterling Silver?
Need help with this Cushion-Cut Black Onyx and Pear-Shaped White Lab-Created Sapphire Toi et Moi Stud Earrings in Sterling Silver?
| Stone(s) | |
|---|---|
| Stone Type | Onyx |
| Stone Color | Black |
| Stone Shape | Cushion |
| Stone Size | 4.0mm |
| Stone Class | Natural |
| Stone Treatment | Dyed |
| Stone 2 Type | Sapphire |
| Stone 2 Color | White |
| Stone 2 Shape | Pear |
| Stone 2 Size | 6.0 x 4.0mm |
| Stone 2 Class | Created |
| Stone Setting | Shared Prongs |
| Metal(s) | |
|---|---|
| Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Polished |
| Rhodium | Yes |
| Earring Design | |
|---|---|
| Earring Style | Fashion Studs |
| Earring Back Type | Friction |
| Product Details | |
|---|---|
| Width | 8.85 mm |
| Height | 6.85 mm |